Novinky v Centru Života

ČCHI-KUNG
pro začátečníky i pokročilé

Nechte se vést cestou čchi-kung, která směřuje k objevení většího štěstí a radosti, duševní i tělesné pohody, vnitřního klidu, síly, harmonie a bohatství v životě.


Čchi-kung je meditací v pohybu. Je to cvičení, které vychází z tradičních čínské medicíny. Ta říká, že v těle každého člověka obíhá energie Čchi po energetických drahách - meridiánech. Pokud je někde překážka, nastane nemoc.

Sestavy cviků čchi-kung dokáží energii kultivovat, rozproudit v celém těle a energetické dráhy udržovat průchodné. Proto vás toto cvičení dokáže uvolnit, nabít energií a pozitivně naladit.

Mimo to procvičíte také svoji pružnost, získáte větší rovnováhu, posílíte svaly a uvolníte nahromaděný stres i emoce a zklidníte svou mysl.

Cvičení je vhodné pro každého bez rozdílu věku. Lekce jsou fyzicky nenáročné, zvládne je každý, kdo má chuť pracovat se svým tělem a myslí. Cviky provádí každý podle svých možností.

Pohyby cviků jsou snadno zapamatovatelné a v kurzech pro začátečníky jim věnujeme dostatek času, aby je každý zvládl provést správně. V kurzech pro pokročilé na tyto základy navazujeme a věnujeme se také práci s energií.

Cvičení probíhá pod přátelským vedením v malých skupinách tak, abych se vám jako lektor měla možnost věnovat.

Na cvičení je vhodné mít pohodlné oblečení, pohodlné přezůvky, může být sálová obuv nebo silné ponožky, podložku pro odpočinek a meditaci.

Více informací na webu:

https://www.andrea-frei.cz/events/lekce-cchi-kung-pro-zacatecniky-i-pokrocile_tabor/

BUBNOVÁNÍ S DJEMBE

KAŽDÝ ČTVRTEK (začínáme od 7.10. 2021)

začátečníci 14:30 - 15:15

pokročilí 15:15 - 16:00

Poznejte kouzlo afrických bubnů! Děti jsou schopné vystupovat se skupinou Hakuna Matata pod vedením zkušeného a charismatického bubeníka Romana Jacka Urbana. Lektor dojíždí z Jindřichova Hradce do Tábora již třetím rokem a s dětmi mají za sebou několik vystoupení, která brala dech.

Nyní se znovu otevírá možnost pro začínající umělce - bubeníčky. 

PRO DĚTI OD 5 LET

CENA: 150 Kč/ lekce (platí se na měsíc dopředu)

Více informací na www.hakunamatata.cz.

Kontakt na lektora a přihlášky emailem: jack.hakunamatata@seznam.cz nebo
na tel: 606 135 476.

Sukshma Vyayama

KAŽDOU STŘEDU 18:30 - 20:00


Sukshma Vyayama je výjimečná a silná praxe, jejíž kořeny sahají až k prastaré tradici himalájských jógínských mistrů. Obsahuje jednoduché, ale velmi mocné techniky, pomocí nichž posiluje a vitalizuje celý organismus, od hlavy až k patě. Praktikováním Sukshma Vyayama dochází k otevírání aktivaci energetických drah celého těla a tím je dosahováno stavu rovnováhy všech tělesných systémů, především imunitního, nervového a hormonálního systému. Stav rovnováhy je od nepaměti vnímán jako cesta k trvalému a pevnému zdraví. Pro své působky na lidský organismus bývá tato praxe také často nazývána jógou nesmrtelnosti. Používá silné pránické dechy a vědomě vedené, ohraničené pohyby. Většina technik probíhá ve stoje. Tyto techniky nás dokáží udržet plně v přítomném okamžiku. Hlavou nám neproudí žádné myšlenky, které sem nepatří. Jsme tady a teď, proto můžeme Sukshma Vyayamu vnímat také jako hlubokou meditaci v pohybu.

Mocná praxe, založená na síle DECHU, vede naši vnitřní léčivou energii a životní sílu způsobem, který umožňuje, abychom se my sami stali tvůrci našich životů. Přináší zvnitřnění, zklidnění, propojení s vnitřní podstatou a silou. Získáváme nadhled a máme odvahu konat, měnit.

Lekce Sukshma Vyayamy je vhodná pro každého, bez rozdílu věku či pohlaví.

Lekce o délce 90 minut vede Bc. Jitka Sedláčková
Tel.: 608002646
Email: sukshma.tabor@gmail.com

Cena jednotlivé lekce je 190 Kč. Permanentka 10+1 / 1900 Kč.

WING CHUN
ZÁKLADY SEBEOBRANY

ÚTERÝ 15:45 - 16:45

ČTVRTEK 16:00 - 17:00


Věděli jste, že Wing Chun je staré čínské bojové umění pocházející z kláštera Shaolin a je jedním z nejúčinnějších stylů Kung fu, který praktikoval sám Bruce Lee? Lekce budou jemnou a vhodnou formou pro děti představené základní techniky sebeobrany, formou her posilován postřeh a fyzická kondice. Součástí výuky bude také umění správně vyhodnotit "nebezpečné" situace a správně zareagovat.

KURZ JE VHODNÝ PRO DĚTI OD 8 LET I PRO DOSPĚLÉ (lze rozdělit dle věkových kategorií)

Je veden a koncipován zkušeným terapeutem TČM a masérem, Oldou Šiškou.

CENA KURZU ZA POLOLETÍ: 2000 Kč (kapacita míst je omezena, neváhejte!)

Kontakt na lektora a přihlášky emailem: info@tuinamasaz.cz

Tel. 608 653 915

Kraniosakrální terapie

PortDeBras

PortDeBras je originální cvičební aerobní program typu Body & Mind (do stejné skupiny řadíme jógu, Pilates, tai-chi), který vznikl spojením prvků moderního tance a baletu s principy posturálního a balančního tréninku. Zakladatelem tohoto nového fitness fenoménu je Julia Papi.

PortDeBras zvládne každý, nevyžaduje žádnou předchozí taneční nebo pohybovou průpravu.

  • Harmonicky posiluje a protahuje svaly celého těla, mobilizuje páteř a zlepšuje pohyblivost kloubů. Zapojuje hluboké svaly centra těla. Výsledkem je přirozeně ladný a zdravý pohyb.
  • Zvyšuje flexibilitu, sílu i rychlost, díky aerobnímu charakteru se při něm spalují kalorie.
  • Největším přínosem je radost z pohybu.

Každá lekce PortDeBras začíná důkladným prohřátím, následuje sekvence jednoduchých prvků, kterou postupně zdokonalujeme do podoby konečné choreografie. Všechny sestavy jsou snadno zapamatovatelné a plynule přecházejí jedna v druhou. Hodina končí krátkým posilováním, protažením a uvolněním.

Lektor: KATEŘINA HASSELROT PRANTLOVÁ TEL: 731 129 167 EMAIL: HASSELROTPDB@SEZNAM.CZ

REZERVACE MÍSTA NUTNÁ TELEFONICKY! Lekce probíhají 1x za 14 dní od 25. září 2021.

Těšíme se na Vás.


CO JE FILIPÍNSKÉ DUCHOVNÍ LÉČENÍ? Filipínské duchovní léčení je přímý přenos absolutního vědomí - duchovní energie ze Zdroje na člověka. Vědomí, tedy duchovní síla, tvoří tělo, mysl, duši a ducha = individuální vědomí člověka v lůně každé matky na celém světě. Pokud tato duchovní, inteligentní, láskyplná síla dokáže stvořit člověka, pak dokáže člověku ulevit od potíží, pokud člověk věří Bohu, léčiteli, je bez odporu a je otevřen působení duchovních sil. Jde o spolupráci individuálního vědomí člověka s univerzálním vědomím Zdroje. "Děj se vůle tvá" je klíčem k uzdravení.
KDO BUDE LÉČIT?
FILIPÍNSKÝ DUCHOVNÍ LÉČITEL: JOSUE ANGSANTO PALITAYAN
Josue je synem slavného filipínského spirituálního léčitele Placida Palitayana, je mu 36 let, pochází z Baguio city na Filipínách. V historii rodiny Placida Palitayana bylo a je řada léčitelů, kteří léčí duchovním způsobem, bylinami a tradiční filipínskou medicínou. Placido Palitayan se svým synem Josuem jezdili do České republiky, kde léčili v Hejnicích na severu Čech. Poslední návštěva v České republice byla v roce 2011. Josue nyní navazuje na svého otce Placida Palitayana a pokračuje v jeho poslání a duchovní misi.

REZERVACE MÍSTA PŘES REZERVAČNÍ SYSTÉM.