Novinky v Centru Života

BESEDA

Co Vám lékař neřekne

BACHOVY ESENCE

Individuální sezení s psychoterapeutem

DHARMA AROMA YOGA

NOVĚ OD DUBNA KAŽDÉ ÚTERÝ RÁNO

👉ZAČÍNÁME od 18.4. 2023 👈

Hatha jóga zaměřená na dech, průpravné cviky, surya namaskar a aktivaci energetických center v těle s využitím aromaterapeutických olejů během lekce. 🌸

Rezervace na telefonu 606 025 536 

ŽENSKÉ KRUHY

Kruh jako terapie

Pro některé ženy může kruh představovat léčivou formu ženské terapie. Jde o posvátnou a velmi intimní chvíli, kde se ve vzájemném propojení objevují hluboké a nepopsatelné síly. Během ženského kruhu můžeme zažít velmi silnou, podpůrnou energii, že nám vzpomínka na něj dodává sílu v těžkých životních situacích i dobu po jeho skončení. Takže pokud i vy jste právě teď v životní etapě, kdy cítíte, že potřebujete podporu dalších žen, sdílet svůj příběh a být slyšet, je načase nad touto starodávnou praxí přemýšlet.

Co ženský kruh může přinést

Někdo ženský kruh přirovnává k vědomé kávě. Naučíme se sdílet skutečné pocity, naslouchat a neutíkat k vlastním úsudkům dříve, než ten druhý domluví. Přestaneme dávat na první dojem a soudit jiné jen proto, že nám hned nesedí. To jsou benefity, které léčí nejenom nás ženy, ale i celou společnost. Podobné kruhy se začínají znovu objevovat i v mateřských školkách i velkých korporacích, kde se na pár minut mažou rozdíly mezi tituly. :-)


V tomto prostoru máme možnost zažívat absolutní přijetí, podporu, důvěru, uvolnění a péči. Můžeme zde ze sebe odhodit všechny naše role, povinnosti i úkoly a prostě jen být samy sebou. Užívat si energii plynutí i chaosu, prožívat naše pocity i emoce - protože i to jsme MY.

Do kruhu má právo vstoupit každá žena, kterou setkání jasně a zřetelně volá, ale zrovna tak i ta, která cítí obavy a strach - i to je způsob volání. Žena, která zná své dary, i ta, která je právě hledá, žena na cestě, žena hledající i žena ztracená. Vítaná je každá žena bez ohledu na věk, zkušenosti, vzdělání či vyznání.
Každá žena v sobě nese jedinečnou esenci, moudrost a medicínu, kterou kruh obohacuje a kterou inspiruje. Pojďme společně tvořit, sdílet, zpívat, tančit, meditovat, zažít rituály, prožívat posvátnost přítomného okamžiku mezi námi v kruhu žen.

V čem přijít na ženský kruh? V pohodlném volném oblečení, ve kterém se cítíte příjemně a žensky (ideální jsou šaty nebo dlouhá sukně).

Co s sebou? Drobné předměty na oltář, občerstvení na stůl hojnosti, květiny na výzdobu prostoru a cokoliv uznáš za vhodné a potřebné. Vlastní deku či polštářek na sezení (pokud preferujete osobní), uzavíratelnou lahev na pití. V případě něčeho potřebného pro specifickou aktivitu na kruhu dostaneš upozornění mailem.
Doporučuji si místo na kruhu rezervovat včas, jelikož je kapacita prostoru omezena.
____________________________________________________________________________________________

Přihlášky a rezervace:Tel: +420 775 869 995 // E-mail: martyhuskova@gmail.com
FB profil: Martina Magdalena - Magenta

Cítíte ve svém životě stagnaci, ocitáte se stále dokola v podobných situacích nebo máte pocit, že ne všechny vaše vztahy jsou zdravé?

Velmi účinným nástrojem k prolomení opakujících se vzorců v našem životě jsou rodinné konstelace. Tento působivý nástroj slouží k odhalení skrytých rodinných traumat, propletenců a zvyklostí a pomáhá vědomě se vymanit z jejich pout.

Zveme Vás na prožitkové setkání s rodinnými konstelacemi.

JARNÍ TANEČNÍ DÍLNA
,,SVĚTU VSTŘÍC"

Tanec jako nástroj pro osvobození síly, která je nám vlastní.

3 hodinový taneční workshop pro ukotvení se ve svém životě a radost předjarních dní.

Aby rostliny mohly vyrašit na světlo dne, nejdříve zapouští hluboké kořeny o které se mohou opřít a nasát výživu k růstu. A tak i my skrze tanec zakořeníme do svého středu, nasajeme skrze vědomý dech sílu k růstu, abychom se mohli vydat na cestu SVĚTU VSTŘÍC.

Taneční dílna je určena pro všechny, muže a ženy, každého věku, se zkušeností i bez.

Na setkání si budeme povídat a sdílet v kruhu, čeká nás dostatek času na volný tanec, interaktivní cvičení a průzkum možností v pohybu, sdílení ve dvojicích a ve společném kruhu.

Kapacita sálu 12 lidí.

Cena: předprodej 650,-Kč do 6.3, poté a na místě 750,-Kč/

Čas: 15.00-18.00h

Registrace: olivamakova@gmail.com

Předporodní ladění s dulou

Podvečerní setkávání v kruhu těhotných žen s certifikovanou dulou České asociace dul a laktační poradkyní o. z. MAMILA Karolínou Lelkovou.

Ráda bych vytvořila bezpečné místo pro sdílení v tomto krásném a křehkém životním období. Témat okolo těhotenství, porodu, kojení a mateřství je nevyčerpatelně. Přijď nasát atmosféru a naladit se na svůj porod, ať je pro tebe jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Setkávání jsou v duchu plynutí, probereme vždy vše dle potřeb a přání skupinky, která se zrovna sejde. Je jedno, jestli čekáš první miminko nebo páté. Každé těhotenství je jiné a přináší nám nová poselství a otvírá jiné komnaty.Můžeme se dotknout témat jako je výběr porodnice, jak poznám, že už opravdu rodím, jak se co nejlíp naladit na své tělo při porodu, jak dýchat, různé úlevové polohy a přírodní způsoby, jak si ulevit od bolesti. Jak může pomoci partner u porodu, kdy vyrazit do porodnice, jak probíhá příjem v porodnici, samotná fyziologie porodu( první, druhá a třetí doba porodní), jaké zákroky u porodu v porodnici dělají - jejich klady a zápory, jaké máš práva - co je nezbytné a co naopak můžeš klidně odmítnout. Co přichází po porodu, jak na kojení, aby start byl co nejhladší. Vše ohledně mateřství a další a další témata.
Těším se na tebe a pokud váháš a máš otázky, obrať se na mě na tel. 734332292, tvojedula.cz

Ladíme se na porod společně s dětmi

Čekáš další děťátko a ráda by ses na porod připravila a naladila, ale času je málo, protože jsi v jednom kole se starším dítkem? Cítíš, že svůj další porod bys chtěla zažít trochu jinak a třeba si ho víc užít? Nebo chceš jen nasát další informace, ke kterým ses třeba předtím nedostala? Ráda bys posdílela nabyté zkušenosti a nechala se inspirovat od dalších žen? Je toho mnoho, co k nám do života přichází s příchodem dalšího člena rodiny.My ženy si probereme témata, která se vynoří a děti si zatím společně vyhrají a třeba si udělají nové kamarády.Pokud tě láká strávit dopoledne v kruhu těhotných žen a jejich ratolestí, tak neváhej a přidej se k nám!Společným sdílením a předáváním informací jemně provází dula České asociace dul a laktační poradkyně o.z. MAMILA Karolína Lelková.

Těším se na tebe a pokud váháš a máš otázky, obrať se na mě na tel. 734332292, tvojedula.cz

MASÁŽKY MIMINEK

Zážitkovým cyklem masáží rodičů s miminky Vás provede zkušená lektorka Sabina Enns.

  • Masáže ovlivňují celkový svalový, lymfatický a oběhový systém.
  • Dokáží harmonizovat - vyrovnat i svalové dysbalance.
  • Pomáhají zlepšit spánek, přispět k rozvoji motoriky, zmírnit bolest při střevních kolikách či růstu zoubků.
  • Prohlubují důvěru a vztah mezi rodičem a dítětem.
  • Je to vklad pro zdravou sebedůvěru v pozdějším věku dítěte.

Při kurzu masíruje miminko rodič, podle pohybů, které ukazuji na panence. Probereme, jak masáž zařadit do vašeho dne. Ukáži vám i jakými oleji masírovat, příp. jaké aromaesence můžete použít pro přirozenou léčbu vašeho miminka i vaši.

U těchto masáží se používají jedny z nejkvalitnějších másážních olejů a aromaesencí, které používám již řadu let ve své praxi masáží pro dospělé a terapiích s klienty.

Více informací na tel. č. 605 413 330.

Sukshma Vyayama

KAŽDOU STŘEDU


Sukshma Vyayama je výjimečná a silná praxe, jejíž kořeny sahají až k prastaré tradici himalájských jógínských mistrů. Obsahuje jednoduché, ale velmi mocné techniky, pomocí nichž posiluje a vitalizuje celý organismus, od hlavy až k patě. Praktikováním Sukshma Vyayama dochází k otevírání aktivaci energetických drah celého těla a tím je dosahováno stavu rovnováhy všech tělesných systémů, především imunitního, nervového a hormonálního systému. Stav rovnováhy je od nepaměti vnímán jako cesta k trvalému a pevnému zdraví. Pro své působky na lidský organismus bývá tato praxe také často nazývána jógou nesmrtelnosti. Používá silné pránické dechy a vědomě vedené, ohraničené pohyby. Většina technik probíhá ve stoje. Tyto techniky nás dokáží udržet plně v přítomném okamžiku. Hlavou nám neproudí žádné myšlenky, které sem nepatří. Jsme tady a teď, proto můžeme Sukshma Vyayamu vnímat také jako hlubokou meditaci v pohybu.

Mocná praxe, založená na síle DECHU, vede naši vnitřní léčivou energii a životní sílu způsobem, který umožňuje, abychom se my sami stali tvůrci našich životů. Přináší zvnitřnění, zklidnění, propojení s vnitřní podstatou a silou. Získáváme nadhled a máme odvahu konat, měnit.

Lekce Sukshma Vyayamy je vhodná pro každého, bez rozdílu věku či pohlaví.

Více informací na https://www.naamjoga.cz/sukshma-vyayama/

Lekce o délce 90 minut vede Bc. Jitka Sedláčková
Tel.: 608002646
Email: sukshma.tabor@gmail.com

Cena jednotlivé lekce je 210 Kč. Permanentka 10+1 / 2100 Kč.

Zenová meditace

Kraniosakrální terapie

HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE

 

Proč Šárku poznat...

V ČR byla jednou z prvních lektorek oprávněná sestavu předávat a vyučovat pro všechny skupiny. Sestavu hormonální jógy zná od roku 2009, tedy už 12 let.

Každý měsíc její kurzy navštíví minimálně 120 účastnic a v tuto chvíli semináře navštívilo více než 7 000 klientek a klientů.

Zkušeností a znalostí posbírala za svoji desetiletou praxi HJT opravdu nespočet. Na svých seminářích předává a vyučuje sestavu HJT tak, aby se s vámi podělila o vše, co umí, a co nejen jejímu životu dává smysl. Její semináře můžete navštívit po celé ČR, primárně v Praze, Jihlavě, Brně, Liberci, Táboře, Ostravě, Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích, Strakonicích či Hradci Králové.

O semináři...

Během semináře se naučíte celou sestavu Hormonální jógové terapie, kterou pak hravě budete cvičit doma.
Celá sestava HJ trvá cca 30 minut. Cviky jsou velmi jednoduché a zvládnou je i ženy, které nemají předchozí zkušenosti s jógou nebo s jiným druhem cvičení.

HJT obsahuje speciální cviky na reaktivaci produkce a hlavně na harmonizaci hormonů, v důsledku čehož zmírňuje nebo odstraňuje nepříjemné doprovodné symptomy menopauzy a rovněž pomáhá při dalších problémech jako jsou polycystické vaječníky, premenstruační syndrom či neplodnost.

Více informací a přihlášky naleznete na na webu https://svethormonalnijogy.cz/kurzy-dle-terminu/tabor-listopad-2022/

© 2018 Centrum ŽIVOTA v Táboře / Rozvoj, pohyb, setkávání, radost, propojení. Prostě v proudu života.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky